PR články
Jak posílit imunitu? Tisk
PR články

Snížená imunita a s ní související časté rýmy, chřipky a nachlazení není tématem číslo jedna pouze na podzim. I na jaře a po celý rok můžete svou imunitu posilovat, postupně a systematicky. K tomu vám pomohou nejen bylinky, nýbrž celá řada dalších tipů. Jak tedy posílit imunitu a těšit se z pevnějšího zdraví?

Doplňte vitamíny
Jak se úspěšně vyhýbat chřipce a nachlazení? Jednoduše do svého jídelníčku zařaďte více ovoce a zeleniny, čímž logicky zvýšíte svůj příjem důležitých vitamínů. Opravdu nestačí sáhnout po síťce citrónů až v době, když už vám „kape z nosu”. Efektivní je hlavně pravidelnost. Zvýšený příjem ovoce, hlavně ale zeleniny se příznivě podepíše nejen na zvýšení vaší imunity. Díky přijaté vláknině se zlepší i vaše zažívání.
Obranyschopnost však můžete posílit i vhodnými bylinkami, bylinnými čaji nebo tinkturami. Doporučit můžeme například čaj na posílení obranyschopnosti - MANJISHTA od „Everest Ayurveda”. Bohatý zdroj minerálů, vitamínů a antioxidantů vám může nabídnout i bylinný čaj taktéž od Everest Ayurveda - CHYAWANPRASH.
Co se posílení imunity týče, spolehnout se můžete také na kúru K09 - pro celkové posílení organismu, která může být i vhodným dárkem. Pokud nepatříte k těm, kteří se rádi zahřejí šálkem teplého bylinného čaje, jsou pro vás bylinné tinktury ideální. Jejich dávkování je velmi rychlé a nepotřebujete k tomu vařit vodu. Obranyschopnost vám zvýší i pravidelné užívání bylinných kapek Echinacea, stejně jako extrakt z bylinky s názvem Ostropestřec mariánský, který vám kromě toho pomůže i s detoxikací jater.

Do svého režimu zařaďte pravidelný pohyb
Pro podporu imunity lékaři pohyb doporučují hned po zvýšeném příjmu vitamínů. Tak co zkusit bacilům utéct? Nemusíte běhat zrovna maratón. Úplně postačí, když se začnete hýbat více než dosud. Když vynecháte výtah, zařadíte do vašeho programu krátkou procházku, uděláte pár dřepů. Zde opět nestačí pouze nárazové nadšení. Opět se zde očekává pravidelnost. Zvýšeným pohybem zrychlíte váš metabolismus, zpevníte tělo a to pak bude mnohem odolnější.

Otužujte se
Patříte-li k zimomřivcům, určitě máte rádi doma teplíčko. Pobyt v přetopené místnosti však není to nejvhodnější pro vaši imunitu. A pokud často marodíte, může být právě vaše obliba v přetopených místnostech kamenem úrazu. Pomalé otužování se může být vaším východiskem z ordinace lékaře. A když se řekne otužování, nemusíte rovnou pod studenou sprchu. To je příliš drastické. Ani nemusíte začít chodit bos nebo se méně oblékat. Úplně postačí, když uberete topení o pár stupínků, když si uberete teplotu vody při sprchování a tak podobně. Uvidíte, že časem se vaše odolnost přirozeně zvýší.

Doplňky stravy pro podporu imunity zakoupíte na Cestabylin.cz