PR články
Aktivní uhlí v kosmetice Tisk
PR články

Využití aktivního uhlí v kosmetice není žádnou novinkou. Už ve starověkém Egyptě ho používali k péči o pleť a na čištění ran a jeho příznivé účinky se využívají v kosmetice nebo lékařství dodnes.

Aktivní uhlí se vyrábí z rostlinného materiálu – uhlí, dřeva nebo kokosových skořápek tzv. karbonizací, kdy se suroviny zpracovávají a následně aktivují při velmi vysokých teplotách.

Účinnost aktivního uhlí vychází z jeho struktury, která je pórovitá a má neskutečně velký vnitřní povrch. V literatuře se uvádí, že kávová lžička aktivního uhlí představuje povrch s plochou velkou jako fotbalové hřiště. Má enormně vysokou adsorpční schopnost – navazuje na svůj povrch toxické látky, spolehlivě odstraní z vaší pokožky nežádoucí látky, přebytečný maz a jiné nedokonalosti pokožky jako jsou např. černé tečky.

Proto se aktivní uhlí přidává do různých kosmetických přípravků.

Kosmetické přípravky s obsahem aktivního uhlí se skvěle hodí k ošetřování pokožky s projevy akné. Akné není problém, který vzniká jenom v období dospívání. Jedna z příčin jeho vzniku je zvýšená produkce mazu a ucpávání pórů toxiny důsledkem špatného čištění pleti, ale také znečištěným životním prostředím či špatnou životosprávou.

Určitě chcete mít pokožku čistou, hladkou a zářivou, potom vyzkoušejte kosmetiku s obsahem aktivního uhlí. Rychle vám pomůže zbavit se komedonů a akné bez podráždění nebo jiných vedlejších účinků. Aktivní uhlí při kontaktu s pokožkou na sebe váže nečistoty a jiné škodlivé látky, které zanášejí póry. Má skvělé antibakteriální účinky, předchází zanícení pokožky.

Na trhu je řada těchto kosmetických produktů, u nás můžete vyzkoušet přírodní mýdlo s obsahem aktivního uhlí. Při projevech akné nebo jiného kožního problému doporučuji používat naše mýdlo ráno a večer. Omyjte si obličej vodou, potom si namydlenýma rukama několikrát přejeďte po obličeji, nechte chvilku působit, následně opláchněte a dobře osušte pokožku čistým ručníkem. Mýdlo můžete samozřejmě používat na celé tělo. Je doplněno o růžový jíl, který patří k nejjemnějším, pomůže vám k dokonalému vyčištění pokožky. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat a vzhled vaší pokožky se výrazně zlepší.

K léčbě akné doporučuji holistický přístup k životu, protože pokud nejste v pubertálním věku, z nějakého jiného důvodu se vám akné tvoří. Upravte svůj jídelníček a celkový životní styl, přidejte pohyb, dobrou práci ale také zábavu, dostatečný odpočinek. Vyhněte se stresům, udržujte dobré vztahy a poslouchejte svoje tělo, to je nejlepší cesta pro spokojený život a zdravou pokožku.

https://bolled.cz/cs/14-prirodni-mydla

 

 
Jak posílit imunitu? Tisk
PR články

Snížená imunita a s ní související časté rýmy, chřipky a nachlazení není tématem číslo jedna pouze na podzim. I na jaře a po celý rok můžete svou imunitu posilovat, postupně a systematicky. K tomu vám pomohou nejen bylinky, nýbrž celá řada dalších tipů. Jak tedy posílit imunitu a těšit se z pevnějšího zdraví?

Doplňte vitamíny
Jak se úspěšně vyhýbat chřipce a nachlazení? Jednoduše do svého jídelníčku zařaďte více ovoce a zeleniny, čímž logicky zvýšíte svůj příjem důležitých vitamínů. Opravdu nestačí sáhnout po síťce citrónů až v době, když už vám „kape z nosu”. Efektivní je hlavně pravidelnost. Zvýšený příjem ovoce, hlavně ale zeleniny se příznivě podepíše nejen na zvýšení vaší imunity. Díky přijaté vláknině se zlepší i vaše zažívání.
Obranyschopnost však můžete posílit i vhodnými bylinkami, bylinnými čaji nebo tinkturami. Doporučit můžeme například čaj na posílení obranyschopnosti - MANJISHTA od „Everest Ayurveda”. Bohatý zdroj minerálů, vitamínů a antioxidantů vám může nabídnout i bylinný čaj taktéž od Everest Ayurveda - CHYAWANPRASH.
Co se posílení imunity týče, spolehnout se můžete také na kúru K09 - pro celkové posílení organismu, která může být i vhodným dárkem. Pokud nepatříte k těm, kteří se rádi zahřejí šálkem teplého bylinného čaje, jsou pro vás bylinné tinktury ideální. Jejich dávkování je velmi rychlé a nepotřebujete k tomu vařit vodu. Obranyschopnost vám zvýší i pravidelné užívání bylinných kapek Echinacea, stejně jako extrakt z bylinky s názvem Ostropestřec mariánský, který vám kromě toho pomůže i s detoxikací jater.

Do svého režimu zařaďte pravidelný pohyb
Pro podporu imunity lékaři pohyb doporučují hned po zvýšeném příjmu vitamínů. Tak co zkusit bacilům utéct? Nemusíte běhat zrovna maratón. Úplně postačí, když se začnete hýbat více než dosud. Když vynecháte výtah, zařadíte do vašeho programu krátkou procházku, uděláte pár dřepů. Zde opět nestačí pouze nárazové nadšení. Opět se zde očekává pravidelnost. Zvýšeným pohybem zrychlíte váš metabolismus, zpevníte tělo a to pak bude mnohem odolnější.

Otužujte se
Patříte-li k zimomřivcům, určitě máte rádi doma teplíčko. Pobyt v přetopené místnosti však není to nejvhodnější pro vaši imunitu. A pokud často marodíte, může být právě vaše obliba v přetopených místnostech kamenem úrazu. Pomalé otužování se může být vaším východiskem z ordinace lékaře. A když se řekne otužování, nemusíte rovnou pod studenou sprchu. To je příliš drastické. Ani nemusíte začít chodit bos nebo se méně oblékat. Úplně postačí, když uberete topení o pár stupínků, když si uberete teplotu vody při sprchování a tak podobně. Uvidíte, že časem se vaše odolnost přirozeně zvýší.

Doplňky stravy pro podporu imunity zakoupíte na Cestabylin.cz